Promyk Urzejowice - strona nieoficjalna

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Promyk Urzejowice(b) KS ISKRA Jawornik Polski
Promyk Urzejowice(b) Dynovia Dynów

Sparingi Lato 2015

Puchar Wójta 05.07.2015r  godz 15.00

Błyskawica Rozbórz - Promyk Urzejowice 0-2

Start Mirocin - Promyk Urzejowice 0-5

19.07.2015r. Grzęska godz. 15.00

1 półfinał Promyk- Piast Nowosielce  0-0 karne 3-1

2 półfinał 16.15

Błękitni Grzęska - Wisłok Świętoniowa 3-0

Finał 18.00

Promyk Urzejowice- Błękitni Grzęska 0-0 karne 5-3

24.07.2015r. 18.00

Promyk- KS ISKRA Jawornik Polski 2-1

25.07.2015r. 17.00

Promyk- Dynovia Dynów

8-4(2-4)

Promyk- Alabaster Łopuszka Wielka

Urzejowice

Miejscowość Urzejowice

Urzejowice to miejscowość położona na południe od Przeworska, przy drodze wojewódzkiej nr 835. Leży w połowie drogi z Przeworska do Kańczugi. Wieś usytuowana jest w dolinie rzeki Mleczki. Jest to stara, typowo polska wieś pozbawiona wpływu prawa magdeburskiego. Charakterystycznymi cechami Urzejowic są: kształt pól, zagęszczenie zabudowań, układ pól podzielonych na niwy i łany oraz podział miejscowości na dzielnice o specyficznych nazwach np. „Ćwierć i Łopata”, „Zarudzie” „Kąty” czy „Zagrody”. Obecna nazwa wsi powstała z przekształcenia nazw historycznych: Orzewica lub Urzewica. Najstarsza informacja o Urzejowicach pochodzi z roku 1411 i dotyczy przywileju fundacyjnego kościoła a znajduje się w materiałach Archiwum Diecezji Przemyskiej. W wyniku badań archeologicznych przeprowadzonych na terenie wsi można wnioskować, że istniała tutaj wczesnośredniowieczna osada (X-XIIw.) W 1624 r. podczas wielkiego najazdu tatarskiego w tutejszej plebani kwaterował wódz tatarski Kantymir, który następnie plebanię nakazał spalić. W centrum wsi znajduje się Zespół Pałacowo - Parkowy z XIX w. Pałac został wybudowany przez Genowefę i Hermana Turnau. Była to piękna, bogato zdobiona i wyposażona budowla. Teren wokół pałacu zajmuje park z alejkami i stawem. Z leżącym nad stawem głazem związana jest miejscowa legenda. Głosi ona, że dawno temu w Urzejowicach wznosił się potężny zamek zamieszkiwany przez silnego i mężnego pana. Pan ten zawarł pakt z samym diabłem. Chodziło o to, któremu z nich uda się wynieść ze stawu ogromny kamień. Pokropienie kamienia wodą święconą przez pana spowodowało, iż diabeł spadł razem z kamieniem i zginął. Wkrótce pana dosięgła diabelska zemsta. Rażony piorunem zginął, a straszliwa wichura zniszczyła jego zamek. W miejscowości stoi pomnik Żołnierza Polski Niepodległej w mundurze "Halerczyka", na którym widnieje tablica z 41 nazwiskami osób - żołnierzy walczących w I wojnie światowej. To tutejsi mieszkańcy, którzy swoje życie oddali za Wolną Odrodzoną Polskę.
Urzejowice to duża wieś licząca 530 gospodarstw i zamieszkiwana przez 1817 osób. Jej powierzchnia ogólna wynosi ponad 1030 ha. Gęstość zaludnienia to 178 osób na km². Tradycyjnie w strukturze ludności przeważają kobiety 938 w stosunku do 879 mężczyzn.

Sołtys wsi
Wąsacz Zbigniew

Źródło: http://www.przeworsk.net.pl

ZS w Urzejowicach (http://www.przeworsk.net.pl)

Kościół w Urzejowicach (http://www.przeworsk.net.pl)

www.urzejowice.przemyska.pl

Zespół pałacowo-parkowy (http://www.przeworsk.net.pl)

Zajazd pod Lipą (autor: Michał)

Lodowisko (foto:Michał)

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Promyk Urzejowice(b) - Błękitni Grzęska
Motor Grochowce - Start Pruchnik
Huragan Gniewczyna - Santos Piwoda
ZORZA Zarzecze - Sanoczanka Święte